Társasházi kamera rendszerek

Az Optimal Control Hungary Kft. magán személyek és cégek mellett társasházaknak, lakásszövetkezeteknek is telepít kamera rendszereket. Sok esetben azt tapasztaljuk, hogy a lépcsőházi folyosókon hagyott biciklik és egyéb tárgyak válnak célponttá a bűnözök szemében és sajnos ezt a statisztikák egyértelműen kimutatták. Az elmúlt évben átlagosan 19 percenként törtek fel egy lakást Magyarországon, és a betöréses lopásokkal okozott kár alkalmanként meghaladta a 250 ezer forintot. A társasházak kapui hiába nyithatók kapukódokkal, a bűnözők játszi könnyedséggel jutnak be az épületekbe. Cégünk megbízható, magas minőségű eszközökkel telepít rendszereket, hogy azok hosszú évekig a tulajdonosok biztonságát szolgálja, egyedülálló garanciákkal és üzemeltetéssel.

Közgyűlési határozat hozatal:

Az új törvények értelmében, jelen pillanatban elegendő a tulajdonosok 2/3-ának döntése arról, hogy a társasházi, lakásszövetkezeti épületeket bekamerázzák. 2011. július 28-tól nem szükséges az összes tulajdonos beleegyezése ahhoz, hogy kamerákat telepítsenek. A lakásszövetkezet alapszabályának illetve a társasház szervezeti és működési szabályzatának tartalmaznia kell az adatkezelési szabályokat.
Továbbá fontos tudni, hogy a törvény által megengedett céloktól eltérő célra a felvételeket felhasználni nem lehet. E célok: az emberi élet, a testi épség, a személyi szabadság védelme, a jogsértő cselekmények megelőzése és bizonyítása, valamint a közös tulajdonban álló vagyon védelme. Egyetlen kamera sem irányulhat valamely tulajdonos bejáratára vagy nyílászárójára, de olyan közös tulajdonú részekre sem, mint pl. öltöző vagy éppen az illemhely. A bekamerázott épület belépési pontjainál jól látható tájékoztatást kell elhelyezni, mely tartalmazza az üzemeltető cég nevét és elérhetőségeit.

Tájékoztatás a ház bejáratánál

A kamerával megfigyelt épület, épületrész bejáratánál a kamera rendszer üzemeltetésére utaló, jól látható tájékoztató táblát kell elhelyezni. A tájékoztatóban meg kell jelölni az üzemeltető személy nevét és elérhetőségét. Ezen felül – kérésre – az üzemeltetőnek tájékoztatást kell adni a felvételek készítésével kapcsolatos minden kérdésben, a felvételkészítés céljáról és jogalapjáról, a felvételek tárolásának időtartamáról, arról, hogy kik ismerhetik meg a felvételeket. A tájékoztatásnak az érintett jogait és jogorvoslati lehetőségeit is tartalmaznia kell.

 

 

Felvételek felhasználása, törlése, adatkezelése:

A rögzítést követő 15 nap elteltével a rendszernek automatikusan törölnie kell a felvételeket. A törvény nem csak lehetőséget ad a 15 napos tárolásra, de kötelezően elő is írja. A felvételek büntető-, szabálysértési vagy más hatósági, bírósági, polgári peres eljárásban is felhasználhatók bizonyítékul. A felvételek kizárólag e szervek részére továbbíthatók. A rendszer üzemeltetője csak akkor jogosult megismerni a felvételeket, ha azokra a már ismertetett célokból szükség van. Tehát a monitort és a felvételeket senki nem nézegetheti öncélúan, még az üzemeltető sem.

Ha valaki jelzi, hogy igényt tartana a felvételekre, szeretné felhasználni bizonyítékként, kérheti, hogy ne töröljék azokat. Ilyenkor a kéréstől számított 30 napig tárolni kell a felvételeket, és a megkereső hatóság részére át kell adni. Ha a 30 nap eltelik anélkül, hogy a felvételre valamely hatóság igényt tartani, törölni kell azt.



Felvételen szereplő személy:

A felvételen szereplő személy megtekintheti a róla készült felvételeket és másolatot kérhet róluk. Kérheti a saját képmását tartalmazó felvételek törlését, és tiltakozhat is az adatok kezelése ellen. Jogosult megismerni azt is, hogy az elmúlt 5 évben mely szervek részére továbbítottak rá vonatkozó felvételeket. A felvételek megismerését jegyzőkönyvezni kell. Ha az érintett úgy érzi megsérették a jogait, az adatvédelmi biztoshoz illetve a bírósághoz fordulhat.

 

  • 2003. évi CXXXIII. törvény a társasházakról

Rendelje meg most ingyen >