Vezetékes rendszerek:
A Legtöbb esetben vezetékes riasztó rendszerek élveznek előnyt a kivitelezések során. Ennek egyszerű oka van, mégpedig az áruk és megbízhatóságuk. Egy építkezés során érdemes tervezni a riasztó rendszerrel is, mert ha esetleg szükség lesz rá akkor ne utólag kelljen a már elkészült épületet "szétfurkálni". Ilyen esetekben az építkezés során a villanyszerelő előre ki tudja építeni a riasztó rendszer kábeleit is, így a végeredmény egy esztétikus, igényes rendszer lesz aminek mindenki örül. Abban az esetben, ha már az épület elkészült és a kábelezés nincs megoldva úgy az utólagosan is megoldható méghozzá szépen is.
Utólagosan az alábbi módszerekkel lehet a riasztó kábelezését megvalósítani:
- előre kialakított védős csövekben
- padláson történő kábelezéssel.(Ez esetben mennyezeti konzolra szereljük az érzékelőket, így semmilyen kábel nem fog látszani.)
- Kábelcsatornában való vezetékezés
Legyen az bármelyik kábelezési forma, mi mindig törekedünk arra, hogy kábelek ne legyenek feltűnőek. Továbbá a szerelésre és az eszközökre 2 év garancia jár!
Vezeték nélküli rendszerek:
Olyan épületekben ahol nem megoldható a vezetékezés, mert például nemrég lett felújítva vagy a kedves ügyfél "irtózik" a kábel látványától, ott kiválóan alkalmas a vezeték nélküli rendszer. Ebben az esetben lényegesen kevesebb fúrással jár a kivitelezés és a végeredmény bámulatosan imponáló.
Működésük:
Ezek a rendszerelemek (Infrák, nyitásérzékelők,stb) rádiófrekvencián kommunikálnak. Fontos tudni róluk, hogy ezekben található elemek, akkumulátorok élettartama hozzávetőlegesen 25-36 hónap között van.
Előnyei:
- Nem kell kábelezni
- Csekély mértékű furással lehet telepíteni őket
- Megbízható működésű
- hosszú élettartam
- Szerelésre és az eszközökre 2 év garancia